Okna Fakro

O firmě Fakro

Fakro je soukromá firma založená v roce 1991. Je nejvíce dynamickou a nejrychleji se rozvíjející firmou v odvětví střešních oken na svĕtĕ. Bĕhem nĕkolika let se z malé rodinné firmy stala mezinárodní korporací, která je dnes světovou dvojkou na světovém trhu střešních oken.

Spolupodílníky jsou občané různých států: Velké Británie, Rakouska, Španělska, Holandska, Irska, Německa, Polska, Ruska a Maďarska.

Skupina FAKRO, která zaměstnává více než 3300 osob, se skládá z 12 výrobních závodů a 16 distribučních firem sídlících v Evropě, Asii a Americe. Výrobky FAKRO lze nalézt ve více než 50 státech po celém světě - všude tam, kde existuje poptávka po tomto druhu výrobků. Export představuje 70 % celkového prodeje.

Výzkum a vývoj

Vývoj ve firmě FAKRO znamená rozvoj myšlenky a nápadů. Ve výzkumně-vývojovém centru pracuje více než 100 inženýrů, kteří tyto nápady transformují do inovativních řešení a nových výrobků. FAKRO je autorem několika desítek patentových přihlášek a stalo se jednou z nejvíce inovativních firem v odvětví střešních oken. Originální řešení zlepšují bezpečnost výrobků. Příkladem může být inovativní systém zpevněné konstrukce okna topSafe, který zvyšuje odolnost okna proti vloupání, a nové výrobky jako např. výklopně-kyvné okno preSelect nebo okno se zvýšenou osou otáčení proSky určují nové trendy. FAKRO je společností, která do mnoha zemí exportuje nejen své výrobky, ale také tvůrčí myšlenku svých konstruktérů.

K výzkumu jsou využívána moderní zařízení podporující projektovaní výrobků. Technologicky vyspělá 3D tiskárna, komora pro klimatické testy, kamera s termovizí pro testování tepelných parametrů jsou jen příkladem využití techniky v přípravě inovativních výrobků.

         

Systém kontroly kvality

Systém kontroly kvality ve firmě FAKRO spojuje všechny činnosti zaručující vysokou kvalitu výrobků, která je v souladu s očekáváními zákazníků, požadavky evropských norem a požadavky různých certifikačních autorit.

Moderní technologie, použití účinných metod, nástrojů a technik řízení výroby, jednotné provozní postupy, školení zaměstnanců, neustálé zlepšování výrobních procesů a pracovních podmínek zajišťují neměnnou vysokou kvalitu nabízených výrobků.

Kontrola kvality je nedílnou součástí výrobního procesu. Kvalita výrobků je ověřována ve všech výrobních etapách v rámci kontroly výrobních pracovníků, v rámci kontroly prováděné oddělením kontroly kvality, a také v průběhu nezávislé kontroly provádené různými certifkačními autoritami.

Ve vlastních firemních laboratořích se provádí více než 70 různých kontrolních testů, které umožňují průběžné monitorování kvality nabízených výrobků. Takto se testují materiály vstupující do výroby, rozpracované výrobky během výroby a také hotové výrobky.

Laboratoře vybavené komorami imitujícími vítr, déšt, nízké teploty umožňují testovat výrobky v extrémních klimatických podmínkách.

Cílem celého systému kontroly kvality firmy FAKRO je zajištění kvality a zvýšení důvěry a spokojenosti našich zákazníků.

Certifikáty

Všechny výrobky FAKRO, na které se vztahují požadavky evropských harmonizovaných norem, jsou značeny značkou CE, a uvedené parametry jsou potvrzeny testy provedenými nezávislými notifikovanými laboratořemi.

Dalším potvrzením vysoké kvality nabízených výrobků je to, že vlastníme více než 20 prestižních certifikátů, u nichž pravidelně probíhají vnější kontrolní audity.

Certifikáty fakro

Typy sřešních oken

Střešní okna se musí nejen snadnou používat, ale musí být funkční a bezpečná. Konstrukce oken by měla zajistit, aby okno dostatečně prosvětlovalo místnosti přirozeným světlem a aby zabezpečilo optimální přísun čerstvého vzduchu bez zbytečných tepelných strát. Zaváděním inovativních funkcí pro splnění těchto požadavků se střešní okna FAKRO stala průmyslovým standardem.

Automatická ventilační klapka, která zaručuje přísun optimálního množství vzduchu nebo průkopnický systém topSafe®, který výrazně zvyšuje odolnost proti vloupání, přenesly budoucnost do přítomnosti. Využívání moderních technologií umožnilo vytvářet jedny z energeticky nejúspornějších střešních oken na trhu.  

FAKRO vyrábí široký rozsah výrobků, které transfomují podkroví na komfortní prostor pro život. Naše komplexní nabídka zahrnuje bohatý sortiment oken; jedná se o střešní okna: kyvná, výklopně-kyvná, okna se zvýšenou osou otáčení, okna pro fasádní sestavy. Tato střešní okna lze doplnit různými vnitřními a vnějšími doplňky, patří zde: rolety vnitřní a předokenní, vnější markýzy, žaluzie. Kromě střešních oken nabízíme elektrické ovládání pro okna a doplňky vybavené bezdrátovým rádiovým protokolem Z-Wave, a systémy pro odvod kouře.

Výklopně-kyvná preSelect

 • Střešní okno nové generace vybavené dvěma oddělenými funkcemi otevírání – výklopnou a kyvnou.
 • Oddělené funkce otevírání zajišťují stabilitu a zvyšují bezpečnost při užívání.
 • Výklopná funkce v rozsahu 0-35° umožňuje
  snadný přístup k oknu, zvětšuje tak užitnou plochu místnosti a poskytuje neomezený výhled do okolí. Kyvná funkce s úhlem
  otočení do 180° naopak slouží k mytí vnějšího skla a stažení markýzy.
 • Inovativní systém kování a závěsů přináší v daném okamžiku možnost otevření pouze jedním způsobem při zachování naprosté
  stability v obou funkcích.
 • Volbu funkce zajišťuje přepínač preSelect umístěný v horní polovině rámu. Přepínač je přístupný po otevření křídla.
 • Klika Elegant umístěná v dolní části křídla přináší pohodlnou obsluhu a umožňuje spárové větrání ve dvou polohách.
 • Pojistka blokující křídlo v poloze pootočené o 180° umožňuje snadné mytí vnější tabule a stažení markýzy.
 • Standardně vybaveno energeticky úsporným zasklením U3.
 • Systém topSafe – zvýšená odolnost proti vloupání.
 • Bohatá paleta vnitřních i vnějších doplňků.
Systém topSafeOkno vyrobené v systému topSafe Certifikát TÜV SÜDOkno s certifikátem TÜV SÜD

 

Katalog

 

 

   

 

 

 

Máte jiný dotaz?

Zavolejte nám nebo nás kontaktujte pomocí kontaktního formuláře.

MILPE Stavebniny s.r.o.
Janáčková 1797/4
70200 Ostrava
tel.: 721 004 004

E-mail: info@stavebnimateriallevne.cz
Bankovní spojení: 222366120/0600

Kontaktní formulář