Okna Velux

Historie společnosti

Příběh společnosti VELUX začal v roce 1941, kdy Villum Kann Rasmussen poprvé zaznamenal příležitosti pro rozvoj levného a užitečného životního prostoru pod šikmou střechou. Vyvinul první střešní okno VELUX a dal mu výrazný, snadno vyslovitelný a zapamatovatelný název - VELUX. 

Následovalo mnoho kroků v oblasti střešních oken a světlovodů, lemování, ale i na poli dekorativních a zastiňovacích doplňků. Společnost VELUX vstoupila na všechny významné světové trhy na světě, na kterých našla domy se šikmou střechou a podkrovím. 

Název VELUX je složen ze dvou slov – ventilation (ventilace) a lux (latinsky světlo).

Název VELUX nese také stejnojmenná skupina výrobních závodů, které se nacházejí v 11 zemích světa, přičemž obchodní zastoupení mají ve více než 35 zemích. Ve skupině pracuje přibližně 10.000 zaměstnanců, z toho asi tři tisíce přímo v Dánsku, severně od Kodaně ve městě Horsholm, kde se také nachází centrála společnosti. Značka VELUX je jednou z nejsilnějších značek na globálním trhu stavebních materiálů a takto označené výrobky se prodávají po celém světě. 

Typy oken Velux

Celý systém střešních oken VELUX se skládá z mnoha různých komponentů, které dohromady přispívají ke konečnému výsledku. Základními komponenty jsou střešní okno a lemování. Lemování zajišťuje dokonalé a vodotěsné osazení do střešního pláště. Parotěsná fólie střešního okna VELUX brání teplému a vlhkému vzduchu, aby se dostal do střešní konstrukce. Plisovaný límec a izolační rám pro střešní okna VELUX dále zajišťují zlepšení tepelně izolačních vlastností namontovaných oken. Střešní okna VELUX s tradicí více než 70 let.

Kyvná střešní okna VELUX

Kyvná střešní okna VELUX umožňují lepší využití prostoru pod oknem. Lze je instalovat do střechy se sklonem od 15° do 90°. Otočení skla o 160° umožňuje snadné čištění. Všechna kyvná střešní okna VELUX jsou vybavena ventilační klapkou, v případě okna GZL ventilační štěrbinou, určenou k větrání i přes zavřené okno, a to bez ohledu na přízeň či nepřízeň počasí.

Střešní okna VELUX jsou dodávána ve třech upravách; BASEfinish, TOPfinish® a EVERfinish® a manuálním i elektrickým ovládáním.

VELUX střešní okna ggl

Kyvné střešní okno VELUX GGL

Kyvné střešní okno Velux GGL umožňuje optimální prosvětlení půdního prostoru. Jeho výhodou je také snadná a rychlá montáž. Je vybaveno závěsem, který zajišťuje jednoduché otevírání. Navíc je možné okno otočit o 160 stupňů a umýt vnější stranu skla přímo z místnosti. Povrchová úprava dřeva TOPfinish zaručuje, že okno není třeba po osazení lakovat či jinak upravovat.

Kyvné střešní okno VELUX s ventilační klapkou určenou pro větrání při zavřeném okně. K ovládání okna i ventilační klapky slouží madlo se speciálním dvoukrokovým zámkem na horní části křídla. Kyvné střešní okno je vyrobené z lepeného dřevěného profilu s dvojvrstvým lakováním.

VELUX střešní okna ggu

Kyvné střešní okno VELUX GGU

Kyvné střešní okno Velux GGU s ventilační klapkou nabízí kromě praktických vlastností okna GGL navíc zvýšenou odolnost vůči vnějším vlivům a elegantní vzhled. Je vyrobeno z lepeného dřevěného profilu s povrchovou vrstvou z polyuretanu EVERfinish, výhodně tak využívá přednosti obou materiálů.

Kyvné střešní okno VELUX GGU s ventilační klapkou určenou pro větrání při zavřeném okně. K ovládání okna i ventilační klapky slouží madlo se speciálním dvoukrokovým zámkem na horní části křídla. Kyvné střešní okno je vyrobené z lepeného dřevěného profilu s polyuretanovou úpravou.

VELUX střešní okna GZL

Kyvné střešní okno VELUX GZL

Praktické okno VELUX GZL s ovládacím madlem v horní části křídla. Madlo okna se pohodlně drží a snadno ovládá. Přímo pod okno můžete postavit nábytek, aniž znemožníte otevírání.
Také toto okno je vybaveno ventilační štěrbinou pro přivětrání a umožňuje snadné mytí při přetočení křídla o 160°. Okno VELUX GZL lze zajistit ve dvou polohách: pro umývání a k zabezpečení proti silnému větru. Toto zajištění slouží zároveň jako dětská pojistka.

Kyvné střešní okno VELUX GZL je jednoduché a funkční praktické okno s ovládacím madlem v horní části křídla. Madlo okna se pohodlně drží a snadno ovládá. Přímo pod okno můžete postavit nábytek, aniž znemožníte otevírání.

VELUX střešní okna GGL INTAGRA

Kyvné elektrické střešní okno VELUX GGL INTEGRA

Střešní okno na elektrické ovládání VELUX GGL INTEGRA je dřevěné kyvné střešní okno s ventilační klapkou, která má předinstalovány prvky elektrického ovládání včetně komfortního dálkového ovladače. Systém umožňuje ovládání 3 prvků - kromě již zabudované funkce elektrického ovládání okna je možno do systému napojit další dva elektricky ovládané doplňky - vnější a vnitřní.

Elektricky ovládaná okna pro dokonalé pohodlí. Společnost VELUX vyvinula první úplně bezdrátově ovládané střešní okno - INTEGRA®. Nyní můžete ovládat všechna vaše okna, rolety a žaluzie jedním dálkovým ovladačem - z jakékoli části domu. A s chytrými funkcemi řešení INTEGRA® si můžete uložit svá oblíbená nastavení pro maximální jednoduchost a pohodlí.

VELUX střešní okna GGU INTAGRA

Kyvné elektrické střešní okno VELUX GGU INTEGRA

Střešní okno na elektrické ovládání VELUX GGL INTEGRA je kyvné polyuretanové střešní okno s ventilační klapkou, která má předinstalovány prvky elektrického ovládání včetně komfortního dálkového ovladače. Systém umožňuje ovládání 3 prvků - kromě již zabudované funkce elektrického ovládání okna je možno do systému napojit další dva elektricky ovládané doplňky - vnější a vnitřní.

Elektricky ovládaná okna pro dokonalé pohodlí. Společnost VELUX vyvinula první úplně bezdrátově ovládané střešní okno - INTEGRA®. Nyní můžete ovládat všechna vaše okna, rolety a žaluzie jedním dálkovým ovladačem - z jakékoli části domu. A s chytrými funkcemi řešení INTEGRA® si můžete uložit svá oblíbená nastavení pro maximální jednoduchost a pohodlí.

Výklopně kyvná střešní okna VELUX

Výklopná okna VELUX se otvírají ven a poskytují neomezený výhled. Mají ovládací kličku na spodní straně křídla a jsou optimální v případě, že je okno umístěné ve střeše s mírným sklonem, nebo ve větší výšce. Výklopně kyvná střešní okna VELUX je možné instalovat do střech se sklonem 15° - 55°. Otočení okna o 160° umožňuje snadné čištění. Všechna výklopná střešní okna jsou vybavena ventilační klapkou určenou k větrání i přes zavřené okno, a to bez ohledu na přízeň či nepřízeň počasí.

Střešní okna VELUX jsou dodávána ve třech upravách; BASEfinish™, TOPfinish® a EVERfinish®.VELUX střešní okna GPL

Výklopně kyvné střešní okno VELUX GPL

Díky střešnímu oknu VELUX GPL si vychutnáte neomezený výhled. Okno GPL se otevírá směrem ven a zajišťuje tak ideální kombinaci prosvětlení místnosti, ventilace a také volného výhledu. Nové ergonomické madlo v horní části křídla slouží k ovládání ventilační klapky a k přetočení křídla při mytí.
Tento typ okna je ideálním řešením pro střechy s mírným sklonem. Protože madlo střešního okna GPL je umístěno ve spodní části okna, naše výklopně-kyvná okna se snadno otevírají a zavírají i pokud jsou namontována ve větší výšce. Okna je možné snadno umývat i z venkovní strany otočením křídla o 160°.

Střešní výlezy VELUX

Střešní výlezy VELUX by neměly rušit vzhled budovy. VELUX nabízí správné řešení pro každou střechu. Na výběr je střešní výlez GXL pro vytápěný prostor, vhodný do obydleného podkroví, kde poskytuje potřebnou izolaci a vzhled jako ostatní střešní okna VELUX, vč. ventilační klapky, nebo střešní výlez GVK pro nevytápěný prostor pro nezateplená podkroví a půdy.

VELUX střešní výlez

Střešní výlez VELUX GVT

Střešní výlez Velux GVT je navržen jako střešní výlez pro použití v prostorách, které nejsou určeny k trvalému obývání.
Otevřené okno tohoto typu má průchozí profil 49 x 76 cm. Křídlo okna GVT je vybaveno bočními závěsy, může být tedy zavěšeno buď na levé nebo na pravé straně. Ovládací rukojeť umožňuje fixovat okenní křídlo ve třech větracích polohách.
Okno se dodává včetně lemování, které zajišťuje snadnou a vodotěsnou instalaci do všech typů střešních krytin.

 

Střešní okno VELUX je originál

Ať již přestavujete starý podkrovní byt nebo budujete zbrusu nový, nabízíme vám atraktivní řešení, které představují střešní okna. Díky využití střešních oken VELUX prosvětlíte často tmavé půdní prostory tak, aby odpovídaly i těm nejnáročnějším požadavkům moderní bytové architektury.
Kyvná nebo výklopně-kyvná střešní okna? Kyvná střešní okna VELUX umožňují lepší využití prostoru pod oknem. Madlo je ergonomické a umístěné na snadno dosažitelné horní straně okna.

Výklopně-kyvná okna VELUX mají ovládací kliku na spodní straně křídla a jsou optimální v případě, že je okno umístěné ve střeše s mírným sklonem, nebo při vyšší nadezdívce. Výklopně-kyvná okna se otvírají ven a poskytují neomezený výhled.

Střešní okna VELUX dodáváme ve dvou vnitřních povrchových úpravách

  • Dřevěná střešní okna VELUX jsou upravena vodou ředitelným lakem v jedné nebo dvou vrstvách, který chrání rám okna.
  • Polyuretanová okna VELUX s dřevěným jádrem nevyžadují údržbu a jsou obzvláště vhodná do místností s vyšší vlhkostí a tam, kde s interiérem lépe koresponduje jejich bílá barva a elegantní vzhled (porovnání se standardním plastovým střešním oknem).

Oplechování střešního okna VELUX chrání rám a křídlo střšního okna, je vyrobeno z hliníku, mědi či titanzinku a je standardní součástí balení střešního okna.

Lemování střešních oken zajišťuje vodotěsné napojení střešního okna na střešní plášť, vyrábí se v různých variantách podle typu střešní krytiny a je tedy třeba jej objednat zvlášť. Materiál lemování se musí shodovat s materiálem oplechování.

Typy zasklení

Typy zasklení

Popis

(--34) Neprůhledné izolační dvojsklo - zasklení doporučované do koupelen

Při požadavku na nadstandardní soukromí. Zasklení je kombinací laminovaného matného vnitřního skla, které je ideální pro zajištění soukromí.

(--50) Standardní izolační dvojsklo - vysoké solární zisky

Při požadavku na nadstandardně vysoké solární zisky a zvukový útlum. Nízkoenergetické zasklení, které splňuje požadavky na tepelnou izolaci

(--55) Bezpečné, energeticky úsporné dvojsklo - bezpečnost osob a vysoké solární zisky

Při požadavku na nadstandardně vysoké solární zisky, vyšší zvukový útlum a bezpečnost osob. Nízkoenergetické zasklení, které splňuje požadavky na tepelnou izolaci

(--60) Bezpečné dvojsklo proti hluku a přehřívání - nadstandardní ochrana před přehříváním a útlum hluku

Při požadavku na nadstandardní ochranu před přehříváním. Laminované vnitřní sklo pro zajištění bezpečnosti opatřené speciální vrstvou pro jednoduché čištění plus vyšší energetická efektivnost a zvýšený útlum hluku

(--62) Bezpečné nízkoenergetické trojsklo proti hluku

Při požadavku na nadstandardní útlum hluku. Trojsklo, které nabízí vynikající úroveň útlumu hluku a tepelnou izolaci, vrstvu proti rosení zabraňující vnější kondenzaci.

(--66) Nízkoenergetické trojsklo - maximální energetická efektivnost

Při požadavku na nadstandardní tepelnou izolaci. Trojsklo, které nabízí vynikající úroveň tepelné izolace. Speciální vrstva pro jednoduché čištění a proti rosení pro zabránění vnější kondenzace.

(--73) Bezpečné izolační dvojsklo - standardní tepelná izolace a bezpečnost osob

Při požadavku na nadstandardně vysoké solární zisky, vyšší zvukový útlum a bezpečnost osob. Nízkoenergetické zasklení, které splňuje požadavky na tepelnou izolaci

(00H) Neobytné podkroví

Doporučené zasklení pro neobytná podkroví (střešní okna; GVK, GVT103, VLT)

Máte jiný dotaz?

Zavolejte nám nebo nás kontaktujte pomocí kontaktního formuláře.

MILPE Stavebniny s.r.o.
Janáčková 1797/4
70200 Ostrava
tel.: 721 004 004

E-mail: info@stavebnimateriallevne.cz
Bankovní spojení: 222366120/0600

Kontaktní formulář